Вранці вівторка європейські ринки дещо зросли після вчорашнього значного падіння, спричиненого американськими тарифами, передає The Guardian. Британський індекс FTSE 100 набрав 95 пунктів – це 1,2 %, а німецький DAX зріс на 1,3 %, французький CAC – на 1.8 %.
На FTSE технологічний інвестор Scottish Mortgage Investment Trust був лідером зростання, піднявшись на 4%. За ним йдуть нафтові компанії, “шахтарі” та банки.
Інвестори сподіваються, що ринок може стабілізуватися на тлі появи повідомлення про те, що міністр фінансів США Скотт Бессент очолить торговельні переговори з Токіо, що свідчить про відкритість адміністрації Трампа для переговорів про мита.
Є позитив і на азійських ринках, але не для Тайваню, який дуже залежний від експорту чипів. Токійський індекс Nikkei відновився на 5,6 %, а гонконгський індекс Hang Seng піднявся на 1,6 % після найрізкішого падіння з часів азіатської фінансової кризи 1997.
Південнокорейський індекс Kospi піднявся на 0,5% після того, як він зменшив попередній приріст на цілих 2,3%.
- 3 квітня американський президент оголосив про безпрецедентне підвищення тарифів на імпорт з більшості країн світу. Україні випали найменші тарифи – в 10 %. Чим це загрожує і не загрожує українській економіці – пояснювала віцепрем’єрка Юлія Свириденко та, окремо для LB, народний депутат Ярослав Железняк.
- Трамп дав зрозуміти, що готовий переглянути тарифи, якщо країни, проти яких їх застосували, запропонують Штатам дещо вигідне.
- 4 квітня обвал американських ринків став найрізкішим приблизно за п’ять років.
- 7 квітня світові ринки відреагували падінням, яке для деяких країн стало найглибшим з часів початку пандемії.