Ринки по всьому світу відкрилися падінням у зв’язку з новими тарифами – новини


У понеділок – перший після впроваджених Дональдом Трампом тарифів – європейські ринки відкрилися падінням. У перші декілька хвилин після старту торгів відбулися значні коливання, але зараз британський індекс FTSE 100 впав майже на 6 %. Німецький індекс Dax, який у певний момент знизився на 10 %, зрештою зупинився на падінні в 7,6 %, а французький індекс Cac 40 впав на 7 %, повідомляє BBC.

Австралійський ринки закрилися на найнижчому з 2023-го рівні. Це збільшило втрати, спричинені митами США. 

При цьому рівень нових американських мит для Австралії є найнижчим від усіх впроваджених – 10 %. 

“Коли довіра руйнується, ринки падають, і це те, що ми спостерігаємо в результаті згубної тарифної політики адміністрації США”, – прокоментував австралійський казначей Джим Кламерс. 

У п’ятницю FTSE 100 закрився з падінням у 5 %, а це найгірший показник з моменту пандемії коронавірусу 2020-го року. 

Фото: BBC

Продовжили падіння і азійські ринки. Індекс Гонконгу Hang Seng знизився на 12,9 %. Індекс материкового Китаю, Shanghai Composit – на понад 8 %. 

  • За прогнозом Світової організації торгівлі, рішення США стосовно тарифікації імпорту з більшості країн світу загрожує скорочення торгівлі на 1 %. 
  • Дональд Трамп минулого тижня застосував підвищенні тарифи до більшості країн світу, навіть острівних, де взагалі немає населення. При цьому проти Росії і Білорусі тарифи не впровадили, пояснюючи це уже чинними санкціями. Україна потрапила до списку найменшого тарифу в 10 %. В уряді вважають, що катастрофою для української економіки це не стане: держава більше купувала у США, аніж продавала. Докладно про можливі наслідки для LB розповів народний депутат Ярослав Железняк. 
  • Американські ринки відреагували на нововведення найбільшим з 2020 року одноденним падінням. 
  • Державний секретар Марко Рубіо, коментуючи нову економічну політику, сказав, що Штати прагнуть повернутись до часів, коли вони більше виробляли своєї продукції, забезпечуючи американців робочими місцями. 



Вам також може сподобатися

Більше від автора