Кабінет Правової Допомоги
юридична компанія
Кабінет правової допомоги. Юридична компанія.

 

Новини

Коли не сплачується податок та воєнний збір при продажу квартири, будинку 28.03.2017

Коли не сплачується податок та воєнний збір при продажу квартири, будинку

Варто знати при продажу квартири (право власності на яку набуте на підставі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з них), що не сплачується податок на доходи та військовий збір, якщо одночасно виконано нижче перелічені умови (п. 172.1 ПКУ):

• фізособа продала житловий будинок, квартиру чи їх частину, кімнату, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовано такі об’єкти, господарсько-побутові будівлі та споруди) або земділянку, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлених ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;

• фізособа здійснила перший продаж одного з названих об’єктів протягом звітного календарного року;

• нерухомість, яка є предметом договору купівлі-продажу, перебувала у власності фізособи-продавця більше ніж три роки (окрім успадкованого майна).

Якщо ж хоча б одну з перелічених умов п. 172.1 ПКУне виконано, то дохід фізособи від продажу нерухомості обкладають податком на доходи та військовим збором.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Лист ДФСУ від 07.03.17 р. № 3165/К/99-99-13-02-03-14 «Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого від продажу нерухомого майна»

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.03.2017 р. N 3165/К/99-99-13-02-03-14

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого від продажу нерухомого майна

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення [...] щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого від продажу нерухомого майна, та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Частиною першою ст. 1226 ЦКУ передбачено, що частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.

Спадкоємці, які разом із спадкодавцем були співвласниками майна, мають переважне право перед іншими спадкоємцями на виділ їм у натурі цього майна, у межах їхньої частки у спадщині, якщо це не порушує інтересів інших спадкоємців, що мають істотне значення (частина друга ст. 1279 ЦКУ).

Відповідно до ст. 71 Закону України від 2 вересня 1993 року N 3425-XII "Про нотаріат" у разі смерті одного з подружжя свідоцтво про право власності на частку в їх спільному майні видається нотаріусом на підставі письмової заяви другого з подружжя з наступним повідомленням спадкоємців померлого, які прийняли спадщину. Таке свідоцтво може бути видано на половину спільного майна.

При цьому свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з них видається нотаріусом за місцем відкриття спадщини.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 172 Кодексу (пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Пунктом 172.1 ст. 172 Кодексу передбачено, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Отже, дохід, отриманий фізичною особою - резидентом від продажу одного із об'єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 Кодексу (у т. ч. квартири), право власності на який набуте на підставі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з них, не оподатковується за умови, що відчуження відбувається протягом звітного податкового року вперше.

Зауважуємо, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), що стосуються порушеного питання.

З повагою

Перший заступник Голови

С. В. Білан


Будь в курсі, Ваш КПД.

Возврат к списку

Новини

   © 2015-2018 КПД Група КПД у Фуйсбуці